صفحه اصلی علاقه مندی0 مقایسه سبد خرید0

یکی از عوامل موثره در دانه های قهوه اسید کلروژنیک است که خاصیت چربی سوزی دارد و چربی های نهفته در بدن را به انرژی تبدیل می کند. اما این جواهر ارزشمند درمرحله بو دادن قهوه تا 70 درصد از بین می رود و تنها مقدار کمی از آن باقی می ماند. از این رو تنها راه بهره مند شدن از آثار آن استفاده از دانه های زنده و سبز قهوه است.

مصرف قهوه سبز با تبدیل چربی ها به انرژی، نیروی حیاتی را افزایش داده و نیاز به غذا را کاهش می دهد، از این رو می تواند راه حلی برای اشتهای مفرط هم باشد.

قهوه سبز فراوری شده

تحقیقاتی که در این رابطه انجام و منتشر شده نشان می دهد:

ــ مصرف قهوه سبز ماهانه 5% از وزن را کاهش می هد (تا 8 کیلوگرم در یک ماه)

ــ هیچ عارضه ای مشاهده نشده است

ــ هیچ نیازی به رژیم غذایی نیست

ــ منبع غنی آنتی اکسیدان است

ــ روند تخریب دی ان ای را کند می کند (کاهش روند پیری)

این راه حل، روشی بسیار ارزان و آسان است

اسیدکلروژنیک موجود در قهوه آنتی اکسیدانی پر قدرت است و اثرات آنتی اکسیدانی آن از چای سبز و حتی ویتامین سی هم قوی تر است(بیش از 2 برابر). تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان داده است که مصرف قهوه سبز روند تخریب دی ان ای را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

انواع مختلفی از قهوه در جهان کشت می شود که به لحاظ ژنتیکی، تعداد کروموزوم ها و طعم و بو و عوامل موثره متفاوتند. میزان اسیدکلروژنیک هم در انواع مختلف متفاوت و گاهی تا دو برابر انواع معمول است و از این رو اثر بخشی آن در کاهش وزن هم بیشتر است.

از آنجا که اصولا مشاهدات مبتنی بر علوم رایج برای درک همه اثرات خوراکی ها کافی نیستند به مخزن الادویه مراجعه شد که مرجع گرانمایه طب سنتی در خواص داروهای گیاهی، معدنی و حیوانی است. در این کتاب فواید زیر برای قهوه سبز فرآوری شده ذکر شده است:

ــ انسدادها را باز می کند

ــ درد مفاصل را تسکین می دهد

ــ در غلبه دم و غلظت صفرا و سودا مفید است

ــ بلغم و چربی زاید را از بین می برد

ــ اخلاط را رقیق می کند و مانع از غلظت آنها می شود

ــ لینت دهنده است و از این جهت در درمان یبوست مفید است

ــ حرارت کبد را رفع می کند

ــ ادرار آور است و می تواند برای کلیه و مثانه مفید باشد

ــ در سرفه رطوبی و عفونت ریه و ترشح پشت حلق مفید است

ــ مقوی معده است

ــ مانع از بالا رفتن بخارات معده و صدمه به سر می شود

ــ در اغلب سردردها مفید است

ــ در انواع جنون خصوصا نوع گرم آن موثر است

ــ در هموروئید مفید است

ــ تشنگی مفرط را تسکین می دهد

ــ اسهال را رفع می کند

ــ خواب آلودگی را از بین می برد

خرید قهوه سبز لاغری

برخی حکما هم مضراتی برای آن ذکر کرده اند که مولف مخزن می گوید این مضرات معمولا نتیجه مصرف افراطی قهوه و بسیار حرارت دادن آن است.

پیشنهاد می شود از روی آوردن به محصولات تجاری تحت عنوان عصاره قهوه سبز پرهیز کنید، در فراوری این محصولات معمولا از ترکیبات و روش های شیمیایی استفاده می شود که می تواند مضر باشد و در عین حال گرانتر هم هست. تا وقتی روش های طبیعی و دستکاری نشده هست هیچ نیازی به مراجعه به روش های صنعتی نیست. خصوصا که این روش ها عمدتا به منظور برند سازی به کار گرفته می شوند و هیچ دلیل منطقی دیگری برای آن مطرح نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *